Midilli Adası Feribot Bileti

Midilli Adasını FeribotWeb ayrıcalığıyla keşfetmek için online feribot biletini hemen alabilirsin.

EN KISA YOLCULUK

45 Dakika

EN UCUZ BİLET

25 Euro

LİMANLAR

Ayvalık Merkez Limanı Mitilini Port Küçükkuyu Limanı Petra Port

ÖNERİLEN GEZİ SÜRESİ

Günübirlik

POPÜLER SEFER ROTALARI

Ayvalık - Midilli Küçükkuyu - Midilli

SEFER YAPAN FİRMALAR

Turyol Dentur Jalem

Midilli Adası

Yunanistan’ın büyük adalarından üçüncüsü olan Midilli Adası, Kuzey Ege’de yer almaktadır. Dağlık bir araziye, sık ağaçlıklı bir yapıya sahiptir. Midilli adını Osmanlı Dönemi’nde alan ada, antik dönemde Lesbos/Levros olarak bilinmekteydi. Tarihi bakımdan oldukça zengin olan Midilli Adası, çok sayıda medeniyeti içerisinde barındırmıştır. Adanın tarihinde Antik Yunanlar, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Cenevizliler, Osmanlılar varlık göstermiştir. Günümüzde ise Yunanistan hâkimiyeti altındadır.

Midilli Adası’nın en yakın sınır komşusu olarak, Ege kıyıları ile birlikte, Türkiye bulunmaktadır. Aralarındaki mesafenin bu kadar yakın olmasıyla ve Yunanistan’ın son yıllarda çıkardığı kapıda vize uygulamasıyla birlikte Türkiye’den çok fazla insan Midilli Adası’nı ziyaret etmek istemektedir. Türkiye’de Ayvalık ile Burhaniye’ye yakın olan adaya gidebilmek için Ayvalık’tan Midilli Adası’na feribot seferleri düzenlenmektedir. Bu sayede Küçükkuyu’dan Midilli Adası feribotuna binerek oldukça konforlu bir yolculuk geçirmeniz mümkün olmaktadır. Adaya gitmek için Turyol ve Jalemtur olarak iki tur şirketi hizmet vermektedir. Ayvalık’tan Midilli adasına gidiş için feribot saatleri Turyol ile hafta içi sabah 09.00’dan itibaren başlamaktadır. Bir buçuk saat süren feribot seferinde, aracınızla yolculuk etme imkanınız da bulunmakta.  Akşam saatleri içinse saat 18.00’da kalkan feribot 19.30’da sizi Ayvalık’tan Midilli Adası’na ulaştıracaktır. Ancak akşam feribotunda aracınızla yolculuk etmeniz mümkün olmamaktadır. Ayrıca Cuma günleri 14.00’da kalkan üçüncü bir sefer daha bulunmaktadır. Aynı şekilde, Midilli Adası’ndan Ayvalık’a dönüş de hafta içi 9.00 ve 18.00 saatlerindeki seferlerle yapılabiliyor. Sabahki feribot araçlı olmasa da akşam 18.00’da bineceğiniz feribota aracınızla binebilirsiniz.

Hafta sonu Ayvalık’tan Midilli Adası’na gitmek isteyenler içinse daha fazla feribot seferi bulunmakta. Sabah 8.45’de başlayan Midilli Adası feribotu, yalnızca yolcu olarak yani arabasız katılmanıza olanak vermektedir. Ancak 9.00 ve 14.00 saatlerinde kalkan feribotlar arabalı yolcular için uygundur. 18.00 ise yine hafta içi seçeneğinde olduğu gibi arabasız yolcular içindir.

Feribot seferleri Jalem Tur için de aynı saat dilimlerini içermektedir. Bu seyahate çıkacak yolcular için Ayvalık Midilli bileti gidiş dönüş olarak 30 Euro’ya denk gelmektedir. Çocuklar içinse Ayvalık Midilli bileti 15 Euro’dur. Ancak tur şirketlerinin sitelerinden biletlerinizi online olarak alacak olursanız 5 Euro kadar indirim sağlanmaktadır.

Ayvalık’tan Midilli Adası’na giderken aracını yanında götürmek istemeyenler için, adada günlük olarak araç kiralama opsiyonları mevcuttur. Günlük araç kiraları 35 ila 75 Euro arasında değişmektedir. Ayrıca motosiklet kiralamayı düşünenler içinse ücretler 20 ila 50 Euro aralığındadır. Aracımı nerden kiralayabilirim diyenler içinse, adaya giriş yapar yapmaz dikkatinizi çekecek seyahat acentaları size yardımcı olacaktır. Bu süreçte yalnızca ne tür bir araçla yolculuk edeceğinize karar vermeniz gerekmekte. Türkiye’de kullandığınız ehliyetiniz Yunanistan’daki bazı adalarda geçerli sayıldığı için herhangi bir sorun yaşamayacaksınızdır. Kiralama esnasında, kredi kartı bilgilerinizin alınmasıyla beraber her hangi bir kaza durumuna karşı garanti sağlanmaktadır. Ayrıca her duruma karşı 8 Euro’dan başlayan ücretle yaptıracağınız sigorta gönül rahatlığıyla seyahat etmenizi sağlayacaktır. Araba yerine motosiklet kiralamak isteyenler içinse, en az A2 sınıfı bir ehliyet sahibi olmanız beklenmekte.

Aracını yanında götürmek isteyen gezginler içinse, Ayvalık’tan Midilli Adası feribotunun gidiş-dönüş araç tarifesi; Motosiklet 30 Euro, otomobil 70 Euro, Jeep 100 Euro, karavan 150 Euro, kamyonet 150 Euro, minibüs 250 Euro ve son olarak otobüs ise 300 Euro’dur. Acentaların kimi zaman dış görüntüye bakarak ya da yaşınıza göre aracını size kiralamama gibi durumlarına karşı, kendi aracınızı yanınızda götürerek araç kiralama acentalarıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

 

Alan 1 Başlığı Değiştirilemiyor.

Alan 2Başlığıda Öyle

Alan 3 de öyle.